Paylaşılabilir içeriğe ve etkili müşteri odaklı pazarlama etkinliklerine olan talep giderek artmaya devam ediyor. Olga Nasalskaya bilginizi tazeleyip yeni beceriler edinmek için izleyebileceğiniz beş bedava online dersi inceliyor.

Sanal Gerçeklik
SG (Sanal gerçeklik, VR) ile AG (Artırılmış Gerçeklik, AR) arasındaki farkı biliyor musunuz? Bu gözde konseptleri web sitenize içerik üretecek biçimde uygulayabilir misiniz? Bu eğitim konunun temellerini anlamanızı sağlıyor ve sanal gerçeklik filmleri yaratmanın en verimli yolunu öğretiyor. Sinematik SG eğitimi burada. Eğer bu yetmezse daha fazla bedava SG eğitimine buradan ulaşabilirsiniz.

SEO Stratejisi
Her daim değişen arama motorları ve onlarla nasıl çalışacağınıza ilişkin ne kadar bilgi edinseniz de yetmez. İşin temelini öğrenmek için bu eğitimi alabilirsiniz. 2015’te hazırlanmış ve videoda anlatılan her şey günümüz için de geçerli.

E-postayla Pazarlama
Haber bültenleri geri döndü! E-postayla pazarlamanın temellerini ve nasıl etkili haber bülteni tasarlayacağınızı öğrenin. İkisi de kısa. Bu dizi MailChimp ekip üyeleri tarafından üretilse de, aynı ilkeler tüm e-posta şirketleri için geçerli olduğundan tüm basın odaları bundan yararlanabilir.

Video Prodüksiyonu
İzleyiciler “Kendin Yap” videolarına bayılır. Muhtemelen Facebook, Instagram, Snapchat ve Pinterest için video yapan bir sosyal medya ekibiniz vardır. Ancak bu 13 dakikalık ders her yazar ve pazarlama müdürüne faydalı bilgiler içeriyor. Size yüksek kaliteli, paylaşılabilir videolar için en ideal uzunluğu, video düzenleme hızını ve izleyicilerin yanıt verdiği mesajları öğretiyor. Daha profesyonel, daha az Kendin Yap tarzı bir şeyler yapmak mı istiyorsunuz? Zaten elinizde olan araçlarla nasıl profesyonel video çekeceğinizi anlatan bedava bir derse buradan erişebilirsiniz.

Veri Görselleştirme
İçeriği nasıl daha okunur ve akılda kalıcı hale getireceğinizi anlatan, birbirinden çok farklı iki ders var. Bunlardan ilki olan “Görsel Düşünme: Fikirleri İletmek için Veriden Yararlanmak” 60 dakika uzunluğunda. Video size pratik çizim tekniklerini öğretiyor ve çizimlerin fikirleri nasıl daha hızlı ve açık seçik iletmenize yardımcı olduğunu anlatıyor. Bu beceri sunumlarda, editoryal yapımcılarla ve tasarımcılarla çalışırken yararlı oluyor. “Haberleri Sıkıştırmak: Veri Görselleştirmeye Giriş” adlı diğer ders ücretsiz değil ancak SkillShare Premium için kaydolursanız 1 saat 27 dakikalık bu eğitimi sadece 0,99 sente satın alabiliyor ve istediğiniz an iptal edebiliyorsunuz. Bu ders size nasıl veri kümeleri inşa edeceğinizi, sonra bunları nasıl göze hitap eden, anlaşılır bir grafiğe dönüştüreceğinizi gösteriyor.

Kaynak: http://www.fipp.com/news/features/here-are-five-free-online-courses-you-can-take-to-upskill