Dove ile ELLE Beauty Talks

Proje Ayrıntıları

Moderatörlüğünü Işın Görmüş’ün yaptığı etkinliğe eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat ve cemiyet hayatının ünlü anne ve kızlarından Nedret ve Yasemin Taciroğlu da konuk olarak katıldı.

Kadınlarda fiziksel özgüven duygusunu ve özellikle annelerin her konuda olduğu gibi bu konuda da kızlarını nasıl etkilediklerini konuşulduğu buluşma, davetlilerden büyük ilgi gördü.

Güzelliğin yaratılmış bir algı olduğuna inanan Dove, ilk güzellik algısının ailede inşa edildiğini savunuyor ve anne kız arasındaki ilişkiyi “aynadaki yansıma” kadar birbirine benzetiyor. İlk defa Elle Beauty Talks etkinliğinde gösterilen Dove’un yeni “Miras” filmi de anneleri bu gerçekle yüzleştirdi.

Dove’un gerçek güzellik felsefesini aktaran Unilever Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu’nun, anne-kız arasındaki bu fiziksel özgüven bağını anlatan filmin detaylarını davetlilerle paylaştığı etkinlikte, Yayın Direktörü Işın Görmüş moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat nasıl özgüvenli çocuklar yetiştirileceğini, annelerin özgüven konusunda da çocuklarına, özellikle kız çocuklarına nasıl rol model olduklarını anlattı. Cemiyet hayatının öne çıkan anne-kızlarından Nedret ve Yasemin Taciroğlu ise özgüven konusunda birbirlerinden nasıl etkilendiklerini kendilerinden verdikleri örneklerle aktararak panele renk kattı.

Batya Kebudi’nin anne-kız arasındaki bağı birebir yansıtan ve Dove’a özel tasarladığı “anne-kız kolyesi” ise davetlilerin büyük beğenisini topladı.

  • Müşteri: Dove
  • Yayın: ELLE
  • Tarih: Ekim 2016

Birlikte çalışmaya var mısınız?