Garnier’nin Elçileri

Proje Ayrıntıları

Dünyaca ünlü kozmetik markası Garnier, yeni üçü bir arada bakım ürünü Garnier 3in1’i duyurmak istiyordu. Garnier’in hedef kitlesine en uygun yayınımız Elele ile birlikte bir ağızdan ağıza pazarlama projesi geliştirdik.

Elele ekibi, internet üzerinden topladığı başvurulardan sonra Garnier’in belirlediği kriterlere uygun olan 1000 kişiyi “Garnier elçisi” olarak seçti. Bu okurlarımızın her birine birer Garnier 3in1’in yanı sıra arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri 20’şer adet deneme boyu Garnier 3in1 ve ürün broşürleri gönderdik.

Kampanya boyunca Garnier için hazırladığımız blog için içerik ürettik; elçilerle iletişim kurduk; ürünle ilgili görüşlerini web sitelerinde, blog’larda, forumlarda ve sosyal ağlarda resim veya video şeklinde paylaşmalarını teşvik ettik.

Kampanya sonunda internette Garnier 3in1 ile ilgili 122.000 konuşma (discussion) elde edildi, 1700 kişiden ürünle ilgili değerlendirme alındı. Elçilerin yazdığı raporlar, anketlerden derlenen ölçümler ve satın alma niyetleri ile ilgili detaylı sonuçlar müşteriyle paylaştı.

  • Müşteri: Garnier
  • Yayın: Elele
  • Tarih: 2014

Birlikte çalışmaya var mısınız?