Su İçin Yürüyoruz

Proje Ayrıntıları

Atlas dergisi ve WILO Pompa Sistemleri’nin su kaynaklarının önemine ve susuzluk tehdidine dikkat çekmek için düzenlediği “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, 19 Mart 2017 günü gerçekleştirildi. İstanbul’da İnceğiz Mağaraları ve Durusu (Terkos) Gölü kıyılarında gerçekleşen etkinliğe Atlas ve WILO ekiplerinin yanı sıra ulusal basından çok sayıda gazeteci ve 100’e yakın Atlas okuru katıldı.

İstanbul’dan yola çıkan otobüslerin ilk durağı İnceğiz Mağaraları’ydı. Katılımcılar, jeoloji ve insan ilişkisinin İstanbul’da en iyi gözlendiği yerlerden biri olan bu mağaraların tüm katlarına çıktı ve bir zamanlar burada yaşayan insanların şekillendirdiği duvarlara dokundu, onların izlerini araştırdı.

Katılımcılar daha sonra Durusu (Terkos) Gölü yakınında doğa yürüyüşüne geçti. Göl kıyısında doğa manzaralarıyla zenginleşen bir rota izleyen katılımcılar ayrıca yörenin doğal güzellikleri ve su kaynakları hakkında bilgi aldı.

Atlas ve WILO, dünyanın su kaynaklarının her geçen gün biraz daha azaldığının ve suya ulaşmanın giderek zorlaştığının altını çizdi.

  • Sponsor: WILO Pompa Sistemleri
  • Yayın: Atlas
  • Tarih: 19 Mart 2017

Birlikte çalışmaya var mısınız?